Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
- ÖTL (Ömrü Tükenmiş Lastik) Hatları

- ÖTL (Ömrü Tükenmiş Lastik) Hatları

Lastiklerin parçalanmasıyla elde edilen kırıntı kauçuğun güvenliği ve insan sağlığına etkisi açısından ABD ve Avrupa'daki bağımsız laboratuvarlarda kapsamlı testlere tabi tutuldu. Sonuç olarak malzemenin sağlık ve çevre açısından güvenli olduğu kabul edildi.

Lastikler her şeyden önce yüksek kaliteli, dayanıklı kauçuktur. Lastikleri kırıntı kauçuğu haline getirirken, kauçuğun özellikleri ve yapısı taşlama yöntemine bağlı olarak değişir. Geri dönüştürülmüş lastiklerden elde edilen hammaddeler yüksek kaliteli, ucuzdur ve endüstride talep görmektedir. Kırıntı kauçuğun kauçuk ürünlerin veya mühendislik yapılarının üretiminde kullanılmasının bir takım avantajları vardır. Genel maliyeti azaltacak bir dolgu maddesi olarak kullanılabilir.

Ana çelik kordun çıkarılması ve işlenmiş hammaddelerin boyutunun azaltılması için lastiklerin ön işlemine tabi tutulması gerekir; bu, hattın ana üniteleri üzerindeki yükü önemli ölçüde azaltır ve sarf malzemelerinin hizmet ömrünü artırır.

MYHAK Makina şirketinden kendi üretiminiz için lastikleri işlemek için ekipman satın alabilirsiniz. Bu şekilde emekten ve paradan tasarruf edeceksiniz.

Lastik lastiklerin işlenmesine yönelik ekipmanlar 3 tipte sunulmaktadır:

 

ÖNEMLİ! Farklı lastik tiplerine göre üretilebilmektedir.

Aşağıda her ekipmanın avantajlarını ayrı ayrı daha ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Kordon çıkarıcı, metal kordonu lastik lastiklerin kordonlarından çıkarmak için tasarlanmıştır. Kordonun çıkarılması, hidrolik silindirlerin pistonlarına bir taşıyıcı yardımıyla bağlanan çalışma kancası kancasının bir hareketiyle gerçekleşir. Ana hedefi, daha fazla lastik parçalama sırasında bıçakların servis ömrünü arttırmaktır.

 

Avantajları:

 

Güvenli bir şekilde çıkarılması için, çalışma sırasında bir tel kelepçe takılıdır (ilave küçük hidrolik silindir).

Hidrolik sisteme akan su ile bir yağ soğutucusu monte edilmiştir.

Çift pompanın kullanılması hidrolik silindirin yüksek geri dönüş hızına sahip olmasını sağlar.

Çıkarılan kordon tamamen kauçuktan arındırılmıştır (ilave işleme gerek kalmadan hurdaya çıkarılabilir).

Isıl işlem ve nitrürleme nedeniyle parçaların servis ömrünün artması.

Timsah lastiği kesici, büyük lastikleri daha küçük parçalara ayırmak için tasarlanmıştır.

Avantajları:

Bıçakların bilenmesi pahalı özel ekipman gerektirmez.

Merkezi eksen, servis ömrünü uzatan ısıl işlem görmüş çelikten yapılmıştır.

Düşük güç tüketimi.

Lastik çapı kesme, büyük lastikleri çapsal olarak iki yarıya kesmek için tasarlanmıştır.

Avantajları:

Lastik hacminin azaltılması (depolama ve saklama kolaylığı);

Lastiğin içinde yabancı madde yok.

KIRINTI KAUÇUĞU NEREDE KULLANILIR?

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ

Granüller araba tamponları, yeni lastikler, araba paspasları, yapışkan sızdırmazlık malzemeleri ve contaların üretiminde kullanılır. Yol yüzeyinin deformasyonunu azaltmak ve sıcağa veya soğuğa karşı direnci artırmak için bitümü modifiye etmek amacıyla kırıntı kauçuğu kullanılır.

FİLTRASYON

Kırıntı kauçuğu su filtreleme sistemi olarak kullanılabilir. Filtreler geleneksel olarak kum veya antrasit parçacıklarından oluşurken, granüller de aynı amaca hızlı bir şekilde tıkanmadan hizmet edebilir.

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Hammadde olarak kırıntılar ürünün özelliklerini iyileştirir. İnşaat ve sanayi işletmeleri kırıntı kauçuğunu gürültü bariyeri olarak kullanıyor. Duvarlarda kauçuk granüllerin varlığı gürültüye karşı koruma sağlar ve emme özelliklerini arttırır. Bu nedenle diğer malzemelere göre çok daha karlıdır.

KAUÇUK VE PLASTİK

Kırıntı kauçuğu genellikle halı, döşeme ve yapıştırıcı üretiminde kauçuk ve plastik ürünlere eklenir. Saf kırıntı kauçuğun çeşitli endüstrilerde birçok kullanımı vardır. Karayolu ve demiryolu taşımacılığı endüstrisinde hız tümsekleri ve demiryolu geçitlerinin üretiminde kullanılırlar.

Danışmanımızı arayarak veya info@hakmakine.com  adresinden bize yazarak lastik geri dönüşüm ekipmanı satın alabilirsiniz .